27.05.22

Да пабачэння, дзіцячы сад!

Свята гэты сумны і вясёлы,

Пасля саду мы сыходзім у школу.

Развітацца нам сёння трэба

З тымі, хто любіў нас, з дзіцячым садам!

Выпускны баль у дзіцячым садзе-гэта самы кранальны, самы незабыўны з усіх святаў. І гэтае свята, несумненна, застанецца ў памяці нашых выпускнікоў.

Слова "выпускны баль" ва ўсіх без выключэння выклікае пэўныя асацыяцыі. Гэта расстанне, сум, добрыя пажаданні. Выпускны баль-сімвал заканчэння выдатнай Садоўскай пары. Хоць падрыхтоўка да яго вельмі хвалюючы і адказны працэс, гэты дзень заўсёды прыходзіць зусім нечакана. Здавалася б, толькі ўчора бацькі прывялі сваіх малых, а сёння ўжо пара развітвацца з гэтым утульным месцам, якое стала для дзяцей сапраўдным другім домам. Ззаду засталіся дні напоўненыя займальнымі падарожжамі ў свет непазнаных, неразгаданых, дзіўных адкрыццяў. Наперадзе няпростая дарога ў свет дарослай школьнай жыцця. Кожны год наш дзіцячы сад выпускае ў школу не проста дашкалят, а самых сапраўдных будучых першаклашак, таленавітых і выдатных. Мы палюбілі іх за гады, пражытыя разам, і сёння з гонарам і надзеяй, сумам адпускаем іх у школу.

Ах, колькі разоў у прасторным зале

Мы з вамі Святы сустракалі!

Але гэты чакалі столькі гадоў!

І вось надышоў урачысты момант!

Мы нашых мілых малых

Сёння ў школу праводзім! Дабра і шчасця жадаем ім!.

Дарагія нашы выпускнікі, жадаем вам поспехаў у школе. Памятаеце, што нашы дзверы заўсёды адчынены для вас!