Аб установе

ДУА "Дзіцячы сад №20 г. Кобрына" - гэта сучасная ўстанова дашкольнай адукацыі, у якой створаны спрыяльныя ўмовы для ўсебаковага развіцця дзяцей і для аказання карэкцыйнай дапамогі дашкольнікам з агульным недаразвіццём маўлення, з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця.

Наш дзіцячы сад-гэта "дзіцячы сад для ўсіх", і ў ім знаходзяць сваё месца і «адчуваюць сябе як дома» ўсе выхаванцы незалежна ад іх індывідуальных асаблівасцяў развіцця і нацыянальных адрозненняў. Гэта дом, дзе дзеці сустракаюць клопат, ласку, знаходзяць мноства забавак для сябе і могуць пагуляць у самыя розныя гульні, размаўляючы са сваімі аднагодкамі.

Дзіцячы сад-гэта жывы арганізм, які дыхае, адчувае, радуецца, засмучаецца. Мы стараемся пракрасціся ў кожнае дзіцячае сэрца, пасяліць у ім радасць, любоў, дабрыню.

Загадчык:

Лютыч Кацярына Віктараўна

Намеснік загадчыка па асноўнай дзейнасці

Бурко Валянціна Мікалаеўна

Наш дзіцячы сад адкрыўся ў 1988 годзе. У лістападзе 1997 года перайшоў на баланс Кобрынскага райвыканкама.  Створаны спрыяльныя ўмовы для знаходжання дзяцей у дзіцячым установе.

Усяго ў нашай дашкольнай установе адукацыі 186 дзяцей.

Функцыянуе 12 груп:

1-група ранняга ўзросту (з 2 да 3 гадоў);

1-група другога малодшага дашкольнага ўзросту (з 3 да 4 гадоў);

1-група другога малодшага дашкольнага ўзросту з інтэграваным навучаннем (з 3 да 4 гадоў);

1-група сярэдняга дашкольнага ўзросту (з 4 да 5 гадоў)

2-групы сярэдняга дашкольнага ўзросту з інтэграваным навучаннем (з 4 да 5 гадоў);

2-групы старэйшага дашкольнага ўзросту (з 5 да 6 гадоў);

2-групы старэйшага дашкольнага ўзросту з інтэграваным навучаннем (з 5 да 6 гадоў);

2 першыя класы ад гімназіі №5 г. Кобрына (6-7 гадоў)

У нашай установе дашкольнай адукацыі створаны неабходныя ўмовы для працы педагогаў і знаходжання дзяцей. Маецца метадычны кабінет, медыцынскі блок, музычны зала, малы спартыўная зала, басейн. Дадаткова абсталяваны кабінет педагога-псіхолага, 4 кабінета настаўнікаў-дэфектолагаў, кабінет кіраўнікоў фізвыхавання. Усе кабінеты аснашчаны адпаведным абсталяваннем і выкарыстоўваюцца па прызначэнні. У фае будынка дзіцячага садка размешчаны куткі патрыятычнага выхавання і бяспекі.