06.05.22

Дзень Перамогі!

Памятаеце!

Праз гады, праз стагоддзі – Памятаеце!

Пра тых, хто ўжо не прыйдзе ніколі,-

Памятаеце!

Дзень Перамогі - адзін з самых шанаваных святаў у нашай краіне. 9 МАЯ 1945 года сыходзіць усё далей і далей ад нас, але мы па-ранейшаму памятаем, якой цаной дасталася гэтая перамога нашаму народу, як любілі, бераглі і абаранялі яе нашы продкі, нашы бацькі і дзяды. Нельга, каб нашы дзеці не забывалі пра гэта.

Напярэдадні 9 мая для пашырэння ўяўленняў дзяцей аб гісторыі нашай Радзімы, з мэтай выхавання маральнасці і патрыятызму ва ўстанове дашкольнай адукацыі прайшлі мерапрыемствы, прысвечаныя Дню Перамогі: заняткі, тэматычныя гутаркі на ваенную тэму, чытанне твораў пра вайну, Развучванне вершаў, маляванне. Выхаванцы даведаліся шмат цікавага з гераічнага мінулага нашай Радзімы, даведаліся пра тое, якім коштам наш народ дачакаўся доўгачаканай радасці і здабыцця мірнага неба.

6 мая ў нашай дашкольнай установе прайшло ўрачыстае святкаванне Дня Перамогі: дзеці расказвалі вершы пра вайну; спявалі песні пра свята перамогі, аб свеце, аб салдатах; выконвалі танцы.

Успамінаючы подзвігі дзядоў і прадзедаў, сардэчна віншуем усіх са светлым днём памяці, Днём Перамогі! Чыстага неба, яркага сонца, свету, радасці і шчасця ўсім, што жывуць на Зямлі!