24.02.22

23 лютага ў дзіцячым садзе

З 22 лютага па 24 лютага ў нашай дашкольнай установе былі праведзены з выхаванцамі ўсіх груп спартыўная забаўка прысвечанае Дню абаронцы Айчыны. У адпаведнасці з санітарна-эпідэміялагічнымі нормамі забаўка з кожнай групай праводзілася асобна.

Свята 23 лютага ў дзіцячым садзе – добрая падстава для выхавання ў дзяцей пачуцця патрыятызму, прыналежнасці да лепшым традыцыям сваёй Радзімы, фарміравання ў дзяцей гонару за слаўных абаронцаў Айчыны. Гэта свята ўсіх людзей, якія стаяць на варце нашай Радзімы. Гэта свята сапраўдных мужчын-смелых і адважных, спрытных і надзейных, а таксама свята хлопчыкаў, якія вырастуць і стануць абаронцамі Айчыны. Такія мерапрыемствы, праведзеныя з дзецьмі, закладваюць у іх душах зярняткі патрыятызму, пачуцці абавязку перад Радзімай.

Свята пачалося з прыгожага выхаду дзяцей пад марш. Працягвалася забаўка вясёлымі конкурсамі, эстафетамі. Цікава падабраныя заданні не пакінулі абыякавымі ні самых сарамлівы дзяцей, ні самых сур'ёзных. На зямлі панавалі смех, шум, весялосць. У канцы забавы дзеці былі ўзнагароджаны медалямі.

Таксама ў нашай дашкольнай установе прайшла выстава ваеннай тэхнікі, зробленая бацькамі разам з дзецьмі.